INTERNÍ NAVIGACE
HomeVýukové aktivityJsme certifikovaným centrem programu The Duke of Edinburgh Award

Jsme certifikovaným centrem programu The Duke of Edinburgh Award

Jsme certifikovaným centrem programu The Duke of Edinburgh Award

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu již od roku 1956 motivuje mladé lidi k osobnímu rozvoji v oblastech talentu, sportu a dobrovolnictví.  Každou z úrovní, které se liší délkou trvání (bronzová, stříbrná a zlatá) završuje dobrodružná expedice. V osvědčeném programu je zapojeno více než 140 zemí celého světa, jeho patrony jsou například moderátor Marek Eben, novinář a cestovatel Dan Přibáň či rybář a cestovatel Jakub Vágner.

V  České republice program funguje již od roku 1995, v Pardubickém kraji jsou v současné době, kromě ISŠ Moravská Třebová, centra na gymnáziu v Poličce, SŠ automobilní v Ústí nad Orlicí a v Dětském domově v Dolní Čermné.

Na ISŠ Moravská Třebová se do programu zapojila necelá desítka studentů, kteří budou po dobu šesti měsíců usilovat o splnění svých cílů, poznají sami sebe, získají nové dovednosti a otestují svou schopnost vytrvat. Na závěr společně vyrazí na dvoudenní expedici.

Dnes představujeme Davida Širokého, studenta třetího ročníku oboru Bezpečnostně právní činnost. Ten si jako cíl v oblasti sportu stanovuje formování postavy pod vedením profesionálního trenéra Aleše Lamky, v oblasti talentu přípravu fitness studentské kuchařky a podobné téma se odráží i v dobrovolnictví, kde se stává trenérem dvou svých spolužáků. David se do budoucna chce věnovat také tréninku kamarádů s hendikepem.

Myslím, že smysluplně strávený volný čas, když pominu nezbytné učení, je rozhodně přínosem a velkou výzvou pro každého účastníka.

Hana Konečná, vedoucí DofE

Sdílej :