INTERNÍ NAVIGACE
HomeVýukové aktivityNaši žáci se opět zařadili mezi elitu v gastronomických oborech

Naši žáci se opět zařadili mezi elitu v gastronomických oborech

Naši žáci se opět zařadili mezi elitu v gastronomických oborech

Již 24. ročník celorepublikového finále soutěže mladých talentů v oborech kuchař, cukrář a číšník se v roce 2018 konalo tradičně opět v lednovém termínu jako odborný doprovodný program mezinárodních veletrhů cestovního ruchu GO a REGIONTOUR.

Pravidelně se jí účastní více než čtyřicet tuzemských a zahraničních odborných škol, z nichž každá vysílá do boje jen ty nejlepší z daného oboru. Účastníci se nominují v rámci odborných soutěží vyhlášených Asociací kuchařů a cukrářů ČR a Asociací číšníků ČR. Během finále na brněnském výstavišti měří síly už jen absolutní špička mladých gastronomů. Záštitu nad soutěží převzal kontinentální ředitel WACS pro Střední Evropu, prezident AKC ČR – Bc. Miroslav Kubec.

Naše škola se opět probojovala do tohoto prestižního finále a měla v ohni tři želízka. Eva Juračková ( 2.ročník Kuchař-číšník) se zařadila svým výkonem v soutěži barmanů do Zlatého pásma. Dvě další reprezentantky školy vybojovaly stříbrné pásmo. Denisa Kopecká ( 2.ročník Kuchař-číšník) v soutěžním oboru Kuchař a Kamila Fuchsová (3.ročník Hotelnictví ) v soutěžním oboru Číšník.

Poděkování patří všem žákyním za vzornou reprezentaci školy i učitelce odborných předmětů Martě Pluháčkové a učitelce odborného výcviku Martě Šimáškové za již tradiční perfektní přípravu.

 

Sdílej :