INTERNÍ NAVIGACE
HomeVýukové aktivityVýměnná praxe žáků gastro oborů na Slovensku

Výměnná praxe žáků gastro oborů na Slovensku

Výměnná praxe žáků gastro oborů na Slovensku

 

 

Je dlouholetou tradicí, že několik žáků oboru Kuchař-číšník či Hotelnictví navštíví partnerskou školu v Žiaru nad Hronom, kde je zajištěn gastronomický provoz, který umožní uskutečnit odbornou stáž pro české studenty. Nejinak tomu bylo i v letošním roce. Tentokrát na týdenní pobyt odcestovala trojice žáků oboru KČ, a to Terezka z prvního ročníku a Sabina s Mírou z ročníku druhého. Praxe probíhala od úterý do soboty, kdy se žáci měli možnost účastnit přípravy překrásné svatební hostiny. Během celého týdne se stážisté podíleli na přípravě typicky slovenských pokrmů, ale i pokrmů mezinárodní gastronomie v moderní úpravě. Hotel Luna uprostřed krásného města nám nabídl nejen pracovní uplatnění, ale i celodenní stravování úžasného formátu a ubytování, takže jsme si užívali „balíčku 3 v 1“, což ocenili především žáci.

Obecně jsme hodnotili Slováky jako velice přátelský národ a nejinak to bylo s personálem hotelu a všemi pracovníky školy, vedení nevyjímaje. Pan ředitel se každý den zastavil na kávu spojenou s krátkou konzultací, kdy se pravidelně dotazoval na naši spokojenost.

Kromě praktických zkušeností jsme si odvezli spoustu zážitků. Pan ředitel se svými kolegy pro nás zajistili bohatý program, který mimo jiné obsahoval návštěvu radnice, městského parku s mini zoo a různými sportovišti, výlet do nedaleké Banské Štiavnice, kde jsme navštívili podzemní muzeum v bývalých štolách, odpočívali jsme ve wellness s termálními prameny a zhlédli jsme film v planetáriu s hvězdárnou. Při návštěvě školy jsme vyzkoušeli a prohlédli bar provozovaný a vyzdobený zdejšími studenty, ochutnali různé výrobky žáků a odvezli si domů dárkové krabičky se skvělým cukrovím.

Nu, co dodat na konec? Slovensko, Slováci, přátelé, děkujeme moc a těšíme se, že tato skvělá spolupráce bude i nadále pokračovat.

Realizace této akce probíhá za finančního přispění města Moravská Třebová, kterému patří poděkování za trvalou podporu studijních aktivit naší školy.

Sabina Smržová z 2 KČ,
Mgr. Vít Kastner, učitel odborných předmětů

Sdílej :