INTERNÍ NAVIGACE
HomeAbsolventiNatálie Maříková/ SČ

Natálie Maříková/ SČ

Natálie Maříková/ SČ

Když vzpomínám na svá léta strávená na střední škole (2014–2018), na prvním místě musím zmínit, že mi umožnila podívat se do Anglie a Skotska, což byl pro mě splněný sen. Sice to bylo jen na týden, ale bylo to nezapomenutelné. Londýn jsem si zamilovala. Také dvoutýdenní praxe v Itálii byla velkým zážitkem. Celkově jsem ráda za absolvované praxe, protože zdaleka ne všichni mí současní spolužáci na VŠ mají vystudovanou střední školu podobného oboru, jakému se věnují nyní.

Co se týká předmětů a učiva, můžu konstatovat, že zejména odborné předměty byly pro mě velmi přínosné, o čemž jsem se přesvědčila i při mém současném studiu vysoké školy. Poznatky a dovednosti nabyté v předmětech sociální práce, psychologie, právo, a dokonce i v mé nejméně oblíbené technice administrativy jsem na VŠ často využila. Bez předmětu sociální zabezpečení, který byl pro mě jeden z nejtěžších, bych se o dávkovém systému musela učit pouze sama, protože na VŠ pro něj není prostor. Byl to nejspíš nejpřínosnější praktický předmět na SŠ. Studium oboru Sociální činnost na SŠ mi dalo dobrý základ ke studiu vysokoškolského oboru Sociální práce.

V současné době tedy studuji 3. ročník právě tohoto oboru na Univerzitě Hradec Králové a doufám ve zdárný konec své studentské cesty, jejíž nedílnou součástí byla také ISŠ Moravská Třebová.

 

Natálie Maříková

 

Share With: