INTERNÍ NAVIGACE
HomeNovinkyPestré barvy majálesu

Pestré barvy majálesu

Pestré barvy majálesu

Ve čtvrtek 4. května uspořádaly Kulturní služby města Moravská Třebová další ročník studentského majálesu. Skutečnými hybateli dění však byli žáci 3. ročníků všech moravskotřebovských středních škol. Zástupci té naší, kteří se už od začátku roku účastnili koordinačních schůzek, byli Zuzka Mertová, Karolína Krausová, Mattias Macků, Mirek Malach a Filip Šikula. Akce samotná pak byla v letošním roce rozdělená na sportovní a kulturní část.

 

Tu první, probíhající na sportovištích rozsáhlého areálu TJ Slovan Moravská Třebová i v přilehlé REHAU aréně měl za naši školu na starost Mgr. Libor Podhorný. Při organizaci sportovních turnajů pak vydatně pomáhali žáci obou tříd oboru zdravá výživa a sport v hotelnictví. Družstva tvořená žáky (a v případě volejbalu také učiteli) moravskotřebovských středních škol se v průběhu dopoledne utkala ve florbale, fotbale, volejbalu a ping-pongu. Organizována byla také soutěž v silovém trojboji. Zástupci naší školy uspěli především ve florbalovém a volejbalovém turnaji, kde v prvním případě získali 1., ve druhém 2. místo.

 

Mezi druhou a třetí hodinou se pak dění přesunulo na nádvoří moravskotřebovského zámku. Mnozí účastníci majálesu – někteří v maskách – sem dorazili ve slavnostním průvodu, který vyšel z objektu bývalé Miltry. Na zámku pak proběhla soutěž o nejkrásnější masku, a především volba krále a královny majálesu. Její adepti přitom museli absolvovat několik soutěžních disciplín, které zábavnou formou prověřily jejich zručnost a dovednost včetně vzájemného sladění. Jako nejkrásnější dvojici majálesu pak porota ocenila Adélu Jůzovou a Vojtěcha Bočkaje, žáky 3. ročníku studijního oboru bezpečnostně – právní činnost. Vojta a Áďa se tedy zaslouženě stali králem a královnou letošního majálesu!

 

Přiložená galerie zachycuje průřez děním na majálesu tak, jak jej v průběhu celého dne objektivem fotoaparátu zachytil mediální koordinátor školy, PhDr. Pavel Petr.

 

 

Share With: