INTERNÍ NAVIGACE
HomeVýukové aktivityRenesance učebního oboru ZEDNÍK

Renesance učebního oboru ZEDNÍK

Renesance učebního oboru ZEDNÍK

Po delší přestávce jsme ve školním roce 2020/2021 opět otevřeli učební obor Zedník. O tento obor je na trhu práce velký zájem, který ještě zvýraznila současná koronakrize a navazující problém se zahraničními pracovníky. Žáci všech stavebních oborů na naší škole mají vybudováno odborné zázemí a část odborného výcviku mohu realizovat u firem a podnikatelů v regionu. Raritou je, že máme ve stavebních oborech i dvě děvčata ( obor Zedník a obor Klempíř ).

O žáky je všestranně postaráno, kromě běžné výuky absolvují i odborné semináře, účastní se stavebních veletrhů a výstav a jsou seznamování s nejnovějšími trendy ve svém oboru. V průběhu října proběhne kolaudace budovy dílen praktického vyučování, kde bylo provedeno zateplení, nová fasáda, vyměněny otvorové prvky a střecha a instalována klimatizace.

Řada stavebních firem a podnikatelů nás každoročně oslovuje s požadavkem na absolventy stavebních oborů. Takže šikovní žáci mohou zcela jistě počítat s velmi zajímavými nabídkami pracovních příležitostí hned po skončení studia.


 

Sdílej :