INTERNÍ NAVIGACE
HomeNovinkySoutěž „Máš na to 2023“

Soutěž „Máš na to 2023“

Dvě smíšená družstva z naší školy se ve středu 27. září zúčastnila IV. ročníku soutěže fyzické způsobilosti žáků středních škol s oprávněním k výuce studijního oboru bezpečnostně právní činnost s názvem Máš na to. Soutěž byla uspořádána ve spolupráci s Krajským ředitelstvím Policie Olomouckého kraje. Soutěžními disciplínami byly cviky, kterými se ověřuje fyzická zdatnost uchazečů o přijetí do služebního poměru k Policii České republiky, tedy vzpor ležmo – klik, celomotorický test, člunkový běh 4 x 10 m a běh na 1 km. Jako doplňková disciplína byl zařazen test ze znalosti dopravních předpisů. Při rekordní účasti 21 družstev obsadila ta naše velice pěkné 11. a 14. místo. Je přitom nutné říct, že bodové rozdíly mezi jednotlivými družstvy byly minimální a sportovní výkony velmi vyrovnané. Na regulérnost soutěže dohlíželi policisté z Odboru služební přípravy Olomouc. Všichni naši závodníci prokázali vysokou fyzickou připravenost a odvahu už tím, že do takového klání dobrovolně nastoupili. Každý z nich s přehledem získal „Osvědčení o splnění fyzické způsobilosti“ čímž splnil jedno z kritérií pro přijetí do služebního poměru. Pokud by se tedy po maturitě rozhodli vydat touto cestou, u PČR mají dveře otevřené. Na závěr zbývá pogratulovat vítěznému družstvu z Vyšší policejní školy a Střední policejní školy Ministerstva vnitra v Holešově.