INTERNÍ NAVIGACE
HomeAbsolventiZávěrečné ústní zkoušky a 15 úspěšných absolventů učebních oborů ISŠ

Závěrečné ústní zkoušky a 15 úspěšných absolventů učebních oborů ISŠ

Závěrečné ústní zkoušky a 15 úspěšných absolventů učebních oborů ISŠ

Úspěšným složením ústní části závěrečných zkoušek zakončila ve středu 21. června své působení na naší škole třída 3. KČZ, sdružující žáky učebních oborů kuchař – číšník a zedník. Žáci třídy společně navštěvovali všeobecně vzdělávací předměty, v teoretické výuka těch odborných stejně jako v odborném výcviku však každý z oborů pochopitelně fungoval po své linii. Tomu odpovídala i organizace zkoušek.

 

Adepti zednického řemesla tak ve středu dopoledne postupně předstoupili před zkušební komisi vedenou Ing. Alenou Jelínkovou z Vyšší odborné školy stavební a střední školy stavební Vysoké Mýto. Jejími členy byli učitel odborných předmětů Ing. Jan Grézl, mistr odborného výcviku Vladimír Knötig a odborník z praxe, majitel stavební firmy Michal Jansa. Zkušební komisi oboru kuchař – číšník předsedala Mgr. Radka Gelová ze Střední školy gastronomické a technické Žamberk. Jejími členy byli učitel odborných předmětů Mgr. Vít Kastner, učitelka odborného výcviku Marta Šimášková a opět odborník z praxe, majitel hotelu Morava v Jevíčku Ing. Petr Janíček. Společnými členy obou komisí pak byla třídní učitelka třídy Ing. Olga Hlaváčová a vedoucí učitelka odborného výcviku paní Marta Pluháčková.

 

Řečeno slovy vinařů, představují naši letošní absolventi učebních oborů opravdu dobrý ročník. Jeden pěti vyučených zedníků, Martin Herčík, prošel závěrečnými zkouškami se samými jedničkami, dva další se s Michalem Jansou, který se školou spolupracuje jako instruktor, rovnou dohodli na společném podnikání. O své uplatnění v gastronomii se nemusí bát ani kuchaři – číšníci, kterých na trh práce letos posíláme 10.

 

Ředitelka školy Mgr. Jana Pekáriková tak mohla po skončení zkoušek hrdým absolventům slavnostně předat výuční listy, závěrečná vysvědčení i certifikáty, osvědčující jejich vzdělání v zemích Evropské unie. Dojemné bylo i loučení s třídní učitelkou Ing. Olgou Hlaváčovou, jejíž trpělivou péči po celé tři roky studia žáci ocenili velkou kyticí.

 

Share With: