INTERNÍ NAVIGACE
HomeBPC kartaOchrana člověka za mimořádných událostí ve spolupráci s IZS

Ochrana člověka za mimořádných událostí ve spolupráci s IZS

Ochrana člověka za mimořádných událostí ve spolupráci s IZS

Nedílnou součástí každého školního roku nejen na naší škole je tematický den, věnovaný Ochraně člověka za mimořádných událostí. Jak je v posledních letech zvykem, byla tato akce naplánována ve stejném termínu, jako taktéž každoročně pořádaný Den s Integrovaným záchranným systémem, který mají možnost navštívit všechny školy ve městě.

 

úterý 28. června, po vyhlášení požárního poplachu a cvičné evakuaci objektu školy se tak osm přítomných tříd vydalo v doprovodu svých třídních učitelů na parkoviště pod moravskotřebovským zámkem. Zde již byla vytvořena jednotlivá stanoviště z techniky Hasičského záchranného sboru, Zdravotnické záchranné služby, Policie České republiky a Městské policie Moravská Třebová. Příslušníci uvedených složek nejen podali žákům školy odborný výklad, ale umožnili jim si také ledacos vyzkoušet – od přiložení policejních pout až po obléknutí zájemců do protichemického hasičského obleku. Na Knížecí louce také proběhly ukázky práce policejních psovodů.

 

Po návratu žáků do prostor školy byla pro jednotlivé třídy připravena jednotlivá tematická stanoviště, zaměřená na postup při zvládání konkrétních rizikových situací. Žáci se při jejich procházení dozvěděli, jak si připravit evakuační zavazadlo, jak se chovat při dopravní nehodě nebo v případě teroristického útoku. Praktické ukázky a nácvik poskytování první pomoci proběhly v režii žáků 2. ročníku oboru Bezpečnostně – právní činnost pod vedením paní učitelky Mgr. Jiřiny Cvrkalové.

 

 

Share With: