INTERNÍ NAVIGACE
HomeNovinkyStřelecký den 3. ročníků

Střelecký den 3. ročníků

Střelecký den 3. ročníků

Předmět střelecká příprava, zařazený podle učebního plánu ve 3. ročníku studia, představuje jednu z velice atraktivních součástí odborné přípravy žáků studijního oboru bezpečnostně – právní činnost. Žáci se v něm v průběhu roku pod vedením zkušených a dlouholetou službou v bezpečnostních sborech a ozbrojených složkách České republiky prošlých profesionálů naučí používat a bezpečně ovládat krátké střelné zbraně, v našem případě samonabíjecí pistole. Vrcholem střeleckého výcviku jsou pak ostré školní střelby, které žáci 3. ročníků v letošním školním roce absolvovali 3. a 17. května.

 

Střelba samotná pro většinu z nich představuje atraktivní aktivitu, které se někteří věnují i ve svém volném čase. Dobré vztahy školy s provozovatelem moravskotřebovské střelnice, Spolkem branných sportů Moravská Třebová spolu se zájmem ze strany žáků pak umožnily, naplánovat a v posledním týdnu školního roku úspěšně zorganizovat akci s názvem Střelecký den.

 

Uskutečnil se ve středu 28. června a více než dvacítka žáků 3. ročníků studijního oboru bezpečnostně-právní činnost si při něm na celkem šesti střeleckých stanovištích vyzkoušela střelbu z nejrůznějších zbraní. Střílelo se z optikou vybavených vzduchovek, malorážkové pistole CZ 122 Sport, služební pistole CZ 75 SP-01 Shadow, lovecké brokovnice, samonabíjecí karabiny a „zcivilněné“ verze legendárního samopalu SA – 58, samonabíjecí pušky CZ 858. Na hladký průběh a samozřejmě také bezpečnost střelby po celou dobu bedlivě dohlížela čtveřice instruktorů pod vedením předsedy Spolku branných sportů pana Pavla Závorky. K vyzkoušení si některých zbraní se nakonec osmělily i obě třídní učitelky, Mgr. Jiřina Cvrkalová a Mgr. Hana Konečná, s cílem natrénovat tak ostražitost do posledního, závěrečného ročníku studia.

 

Dění na střelnici a činnost u jednotlivých střeleckých stanovišť zachycuje připojená fotogalerie.

 

 

Share With: